מועדון העיתונאים בירושלים והמוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון, קיימו זו השנה השלישית את תחרות הקריקטורות “מאיירים • מבקרים • מתחשבים” בין תלמידי תיכון בישראל. השנה, האומנים הצעירים התבקשו להעביר ביקורת על נושא אקטואלי, בדגש על תופעת ה”פייק ניוז”, תוך איזון בין העברת ביקורת לבין גילוי התחשבות ורגישות לזולת.
תחרות הקריקטורות “מאיירים • מבקרים • מתחשבים” נוסדה בשנת 2015 בעקבות התקפת הטרור הרצחנית על המגזין הסטירי הפריזאי “שארלי הבדו” עוררה במלוא חריפותה את השאלה כיצד ניתן לאזן בין ביקורת על מוסדות, תופעות ואישים לבין הצורך שלא לפגוע יתר על המידה ברגשות של קהלים באוכלוסייה, והעלתה שאלות כמו: מה בין חופש הביטוי השמור לקריקטוריסטים לבין דיכוי של אוכלוסיות מוחלשות? האם, מתי ובמי יכול קריקטוריסט לפגוע באמצעות קריקטורה? האם עלינו להימנע מפגיעה ברגשות של קהלים מסוימים? האם יש להגביל את חופש הביטוי המצויר שכן הוא נתון לפרשנות של קוראיו השונים? המבוגרים דנים בסוגיות אלו ללא הרף; אולי בני נוער, עם מבטם הרענן, שיתבטא באופן אמנותי בקריקטורות, ישכילו להציע תובנות חדשות ומעניינות.
שופטי התחרות “מאייריםמבקריםמתחשבים”  הם מבכירי הקריקטוריסטים בארץ ובעולם. הקריקטורות הטובות ביותר, שנבחרו על ידי חבר השופטים, מוצגות כאן בתערוכה זו.

לחצו כאן לצפייה בכתבות שפורסמו בעקבות התחרות.